Club-Mate Terezie Kovalová violoncello

Foto: Andrea Sovová

 

 

Terezii Kovalovou nepřehlédnete. Jednak proto, že její platinová hlava svítí na kilometr, jednak proto, že s sebou nejspíš nese cello v obřím futrálu… a jednak proto, že už je prostě taková. Nepřehlédnutelná. A jelikož jsme zjistili, že má tahle hudebnice a modelka, ráda Club-Mate, pozvali jsme ji na drink. 

Kde teď zrovna jsi a co naplňuje tvé dny?

Momentálně mi dojíždí šílenství, které jsem si na sebe upletla. Děje se toho spousta a je to samozřejmě super, ale už se těším na pár chvílí volna. Přemýšlím, že pojedu třeba do Tater. Jinak se teď věnuju vytváření hudby pro přehlídku návrhářky Mirky Horké, připravuju se na natáčení filmové hudby s Borisem Carloffem, čeká mě natáčení pro zajímavého interpreta Davida Stýpku a dneska se pomalu připravuju na vystoupení s Aid Kidem v Bio Oko.

 


V kapele Calm Season hraje Terezie společně s Adamem Vopičkou a z jejich druhé desky pochází tahle písnička.

Vím, že kvůli hraní i modelingu hodně cestuješ. Na jaká zajímavá místa tě osud zavál během posledního měsíce?

Mně přijde zajímavé vlastně každé místo, kam se podívám. Rozhodně bylo výjimečné podívat se do Litvy. Moc památek jsme nakonec neviděli, ale je to moc krásná země, trochu podobná té naší. Zároveň je vzhledově blíže severským zemím. Rozhodně bych se tam ještě chtěla podívat.

Co je pro tebe doma?

Doma je pro mě místo, kde se dobře vyspím a kde vím, že nemusím nic řešit. Je to moje zóna klidu, do které mi nikdo nebude zasahovat.

A chybívá ti domov na cestách? Nebo se dokážeš adaptovat kdekoli?

Asi jsem v pohodě s adaptací, spíš mi chybí lidi. Těch, co jsou mi opravdu blízko, je jenom pár. Ale pokud s nimi delší dobu nejsem, dost to prožívám.

Hraješ v hromadě projektů a kapel. Která je pro tebe klíčová?

Rozhodně Vladivojna. Teď zrovna moc nehrajeme, ale už jsem se přistihla, že mi strašně chybí. Včera jsme si po delší době volaly, úplně jsem z toho byla rozněžnělá, jak je to super a jak se hrozně těším.

 


S Vladivojnou La Chia hraje Terezie nejraději.

Kterých projektů by ses nedokázala vzdát?

Nikdy se nechci žádného vzdávat, ale někdy nemám jinou možnost. Zrovna teď prožívám odloučení od jednoho z mých nejmilovanějších projektů, který se jmenuje Forma. A moc doufám, že se naše cesty ještě někdy zkříží. Jinak ale samozřejmě beru opouštění projektů jako součást života, některé kapely, stejně jako vztahy, prostě nejsou stavěné na to, aby vydržely celý život. A je to tak dobře.

Kdes poprvé narazila na Club-Mate?

Myslím si, že úplně poprvé jsem se s Club-Mate potkala v Berlíně.

Zachutnal ti hned napoprvé?

To jo. Byla to chuťová láska hned na první ochutnání. Club-Mate pro mne navíc ideálně řeší fakt, že téměř nepiju kafe, ani energy drinky.

 


Terezie si zahrála i v živém videoklipu maskovaného kuchaře Kittchena. Není to vidět, ale během natáčení se prý Club-Mate pil ve velkém.

Terezie Kovalová je violoncellistka a modelka, která má prsty v tolika hudebních projektech, že nepasuje do žádné hudební přihrádky. A to je dobře. Kromě toho všeho, když zrovna necestuje po republice nebo po světě, učí hrát děti na violoncello. Mrkněte na její Instagram nebo Facebook.

 

Terezie vyfotila Club-Mate na svůj Instagram s hashtagem #hipsteratack. Jestli chceš mít #hipsteratack doma i ty,  objednej si Club-Mate online a my ti ho dovezeme až ke dveřím. V Praze a Brně dokonce zdarma.

Objednej si Club-Mate

Komentáře