Kittchen Club Mate

Maskovaný kuchař vydal třetí desku, Kontakt, na začátku letošního léta. To je prý nejhorší doba na to poslat nahrávku do světa. Jenže Kittchen na zažitá pravidla většinou kašle. A ono mu to často funguje. Povídali jsme si o vinylech, kazetách, tetování a náhodách, které nejspíš neexistují.

Kontakt je stejně jako tvoje předchozí desky ke stažení zdarma. Přesto zase chystáš vinyly. Vinylové šílenství pořád trvá?

Myslím, že jo. Vinyly dělám v malých nákladech a první dvě desky už jsou prakticky vyprodané. Lidi, co to s poslechem hudby myslí vážně, do vinylů a gramofonů investují. Ono je to přece jen něco jiného, když v autě nebo u mytí nádobí skáčeš z tracku na track a z kapely na kapelu, nebo si otevřeš víno, pohodlně se posadíš a těch dvacet minut, které nabízí jedna strana, si vychutnáš z dobrých beden, v klidu a při plném soustředění. Hodně lidí to úplně zapomnělo. Ale je to fascinující zážitek. I když, pravda, asi ne pro každého.

#giveaway: Pojď na křest zadarmo

Kittchenovu desku Kontakt si můžeš stáhnout zadarmo online. Nebo ho chceš vidět naživo? Napiš do komentářů do úterní půlnoci (22. 9. 23.59) která písnička z jeho desky Kontakt tě nejvíc baví a nezapomeň napsat mail, ať tě můžeme kontaktovat. Jeden nebo jedna z vás tu má od Kittchena dva lístky na pražský křest ve středu 23. září v Divadle Komedie.

 

A co kazety? Lákají tě?

Pár kazet jsem teď od kamarádů z kapel dostal. A vždycky mě bavilo si kreslit vlastní obaly na kazety výběrů. To bylo prima. Tehdá. Teď už ale nemám přehrávač a na rozdíl od gramofonové desky mi tenhle formát k srdci až tolik nepřirostl. Je to na mě asi moc velká speciálka. Mám ale kamaráda z Kopřivnice, který, jestli si tohle přečte, si mě pěkně podá. A nějakou super kazetu mi pustí. Takže se může stát, že té páskové magii porozumím.

 

Jaký je ideální setting pro poslech Kontaktu?

Zhasl bych. Hodně pohodlně bych si sedl, abych se nemusel moc vrtět. Chytil bych za ruku někoho, kdo to má s poslechem hudby podobně jako já. A pustil bych si to z gramofonu pořádně nahlas.

 

Černé kruhy na obalu desky připomínají tvoje tetování. To je náhoda?

Vidíš, to mě vlastně nenapadlo. Takže by se dalo říct, že to je náhoda. Poslední dobou mi ale tolik věcí, které vznikly jako by mimochodem, zapadlo na místo, jako by je někdo připravil speciálně pro mě. Takže si nejsem jistý, jestli na nějaké náhody ještě věřím.

Kittchen Kontakt

Kittchen – Kontakt

Symbol na obalu vymyslela naše grafička Michaela Verbová. Nechala si nějaký čas na přemýšlení nad deskou a pak se jednou ráno vzbudila s tímhle symbolem v hlavě. Líbí se mi, že jde o dva kruhy, které jsou vzájemně protnuté. Symbolizují protnutí dvou světů, názorů, přístupů. Zároveň je to jeden a tentýž kruh, jen posunutý v prostoru. Nebo čase. Téma desky tenhle symbol vystihuje dokonale. To je přesně jedna z těch (ne)náhod, o kterých jsem mluvil.

 

Nakolik je nová deska autobiografická?

Všechny desky Kittchena jsou poměrně autobiografické. Vlastně daleko víc, než jsem si původně myslel. Na těch prvních dvou se mi ta osobní témata do textů proplížila, aniž jsem si toho všiml. A já pak jenom koukal, kolik jsem toho o sobě prozradil. Především sám sobě. Našlo se i pár lidí, kteří se v těch písničkách poznali. Těší mne ale, že se většinou pletli.

 Kittchen_rozhovor_2Říká se, že vydávat desku před létem je hodně nevděčné. Jak to zafungovalo u tebe?

Vypouštíme desku na internet zadarmo ke stažení, a tak se trochu vymykáme stabilním distribučním pravidlům. Hodně nás podpořil Full Moon, když s letním dvojčíslem poslal předplatitelům naše cédéčko. A vinyly budou až na začátku roku 2016.

 

Desku Kontakt si zatím stáhlo něco kolem patnácti set lidí, což je bezva. Očividně se ale šíří i jinými kanály, protože různých ohlasů se sbírá opravdu hodně. Mám velkou radost, že mi lidi z nejrůznějších míst píšou, že je deska oslovuje, že je těší. Chce to kuráž, napsat chlápkovi v masce e-mail, kde se otevřeš a svěříš se s tím, která písnička se ti dostala pod kůži a proč. Dostáváme krásnou zpětnou vazbu a pomalu přibývá koncertů. Takže to zafungovalo dobře. Dokonce bych řekl, že moc dobře.

 

Kdes poprvé pil Club-Mate? 

V období, kdy jsem ze zdravotních důvodů nemohl pít alkohol, jsem zoufale hledal nějaký drink, u kterého bych vydržel sedět celej večer v baru s kamarády. V biu Oko na Letné jsem narazil na půllitrovku Clubu-Mate. Mám slabost pro studené bublinkaté drinky a vždycky mě ničilo, že jsou většinou strašně sladké. No a najednou tady byl úplně ideální nápoj. Začal jsem chodit do Oka skoro každý den cestou z práce, protože jsem tehdy nevěděl, kde jinde bych ho sehnal. A pak jsem se i trochu kvůli tomu přestěhoval na Letnou. Myslím, že sám vypiju třetinu toho, co sem z Německa dovezou.

 

Máte toho spoustu společnýho s Djangem, maskotem Clubu-Mate. Jak by vypadalo vaše setkání?

Seděli bychom v Oku, pili jednu půllitrovku za druhou a vyprávěli si celou noc zrychlený kofeinový vtipy.

 

Kittchen_rozhovor_3

6 komentáře

 • Tom Faugner

  To je těžký, ta deska je nejlepší na ex, ale podle zadání teda Sestra, snad se bratr nebude zlobit, jestli jo, vezmu ho s sebou na křest, za trest! ;)

  Odpovědět
  • Máša Dudziaková

   Ahoj Tome,
   dva lístky na dnešní Kittchenův křest v divadle Komedie jsou tvoje. Víc info jsme ti poslali na mail.

   Díky Janu K. i Karlovi, že napsali svoje oblíbený písničky. Jeslti kluci dneska dorazíte do Komedie, na baru máte od Kittchena každý jedno Matéčko :-)

   Odpovědět
  • Máša Dudziaková

   Ahoj Jane, lístky sice vyhrál někdo jiný, ale jestli dneska dorazíš do Komedie, na baru máš od Kittchena jedno Matéčko :-)

   Odpovědět
 • Karel

  Atomová nevěsta!

  Odpovědět
  • Máša Dudziaková

   Ahoj Karle, lístky sice vyhrál někdo jiný, ale jestli dneska dorazíš do Komedie, na baru máš od Kittchena jedno Matéčko :-)

   Odpovědět

Komentáře