_vyebvlqypw-kalegin-michail

Ať se člověk učí na test, zkoušku, dopisuje příspěvek na blog nebo chce jen dočíst článek, nutně se při tom utkává s jedním problémem – udržením koncentrace.

Soustředění nám v současnosti moc nejde. Toužíme po novinkách. Naši pozornost rozptyluje už jen samotná přítomnost telefonu. Multitasking je spíš než užitečná dovednost nová choroba, která snižuje naši efektivitu. Někdy nás to všechno prokrastinování dožene a my potřebujeme všechno rychle dohnat. A udržet si pozornost tomu dost pomáhá.

9 tipů, jak se začít konečně soustředit

1. Udělej si to-do-list a odškrtávejte.
  2. Aby tě nezaskočila hromada úkolů, vyber si jen tři nejdůležitější. Ty uděláte ještě dnes.
  3. Lepšímu spaní pomůže, když si to-do-list sepíšeš ještě večer.
  4. Mobilní telefon schovej z dohledu.
  5. A ještě předtím vypni všechna nedůležitá upozornění.
  6. Pokud potřebuješ k práci internet, zavři všechna okna krom toho, které používáš
  7. Zkus techniku Pomodoro. Řekni si, že budeš dvacet pět minut v kuse makat. Nastav si budík a do jeho zazvonění nekontroluj e-mail, telefon, nechoď si pro sušenku ani vařit kafe. Po zazvonění budíku si dej pět minut pauzu a pak se pusť do práce. Po čtyřech opakováních si oddechni klidně na půl hodiny.
  8. Dopřej si kofein.
  9. A k němu i dostatek vody, ať neskončíte s bolehlavem.

A odměna? Dobrý pocit z hotové práce přece.

Co nás nejčastěji rozptyluje?

• jiná práce
  • upozornění na příchozí e-maily
  • vibrující telefon
  • únava, hlad a žízeň

Co nám pomůže skončit s prokrastinací?

• časový limit a touha mít hotovo
  • funkční pracovní nástroje (třeba aktualizovaný a rychlý počítač)
  • prázdný a čistý stůl
  • prostě kofein – i za cenu malé závislosti
  • cílená ignorace e-mailu a telefonu

A teď se soustřeď! Abychom ti pomohli dotáhnout všechno do konce, Club-Mate ti dovezeme domů nebo do kanclu. V Praze a Brně za to navíc nezaplatíš ani korunu.

Soustřeď se a objednej si Club-Mate