Playbot boty shoes

Boty od Playbotu

Mnozí považují Playbag za velkou firmu s mnoha zaměstnanci a automatizovanou výrobou. Opak je pravdou. Playbag je malý, ale silný tým Zlíňáků, který mají pod taktovkou Aleš Loch a Jan Ševela. Vyrábí batohy Playbag a batohy Playbot, pořádně, poctivě, ručně a eticky. „Naše výrobky s vámi zestárnou,“ potvrzují Aleš s Janem.

Máte rozjetou značku batohů Playbag. Jak dlouho už funguje a jakým prošla vývojem?

Playbag jede už asi 8 let.Jsme firma s rodinným zázemím. Každý rok je pro nás jiný. Snažíme se proměňovat ale přitom držet vysoké řemeslné zpracování v malých sériích.  Na našich taškách a botech je znát, že jsme je vyrobili s láskou k materiálu a  scitlivostí k detailům.

Kdo je typický Playbagář?

Playbagáři jsou lidé, kterým záleží na kvalitě ne na kvantitě. Seděl by na ně citát z filmu Světáci „Než každý rok k Máchovu jezeru, to radši jednou za život do Monte Carla“.

Instagramová soutež o Playboty #clubmateplaybot

Protože víme, že určitě nemáte v čem chodit, vyfoťte svoje bosé nohy s lahví Clubu-Mate a postněte je na Instagram s hashtagem #clubmateplaybot a nezapomeňte na ní označit @clubmateczsk a @playbag_bags. Tu nej fotku na konci srpna odměníme botkami Playbot z letní kolekce a bednou Clubu-Mate.

Po batozích Playbag jste se pustili do bot Playbot. Proč? Hraje v tom roli, že jste ze Zlína?

Ano. Playbot vznikl z potřeby mít boty, které jsme vždycky chtěli. A zároveň jsem chtěli zlínskou obuvnickou tradici oživit.

V čem jsou boty Playbot jiné?

Je to poctivá ruční práce. Boty vyrobeny v České republice z převážne lokálních zdrojů. Navazují na klasické “tenisky” po léta vyráběné ve Zlíně. Spolupracujeme přímo z výrobcem bez dalších prostředníků. Boty vyrábí dospělí lidé v malých sériích v důstojných podmínkách. Dokonce tyhle zlínské obuvníky osobně známe.

Jaké materiály používáte?

Těch je! Pracujeme s balvnou, vlnou, kůží, kaučukem, korekem. Když je to možné, volíme lokální zdroje.

Spousta vašich bot je veganských. Proč? Vy sami jste vegani?

Vegani nejsme. Použili jsme textil z důvodů jak etických – není nutné pro letní obuv vybít stádo krav – tak z důvodů praktických – plátno lépe dýchá a můžete boty vyprat.

Diamant, Amant a Protestant. Tak se jmenují vaše boty. Jak vznikají jejich jména?

V kavárně jsme začali s přáteli při veselé debatě nad vzorky bot házet první nástřely, které se dále vyvinuly. Jeden z názvů, který neprošel byly Jépedvojky. Inspirací byl Jan Pavel II.

Playbot boty shoes

Zleva boty Protestant, Diamant a Amant v celé své kráse.

Jaké jsou vlastně trendy v obuvnictví?

Vedou plátěné kotníkové boty. Stálicemi v barvách jsou černá a bílá. Samozřejmě frčí i takzvané slipony. My jim ale říkáme Topanky.

Tip na nejlepší místo, kam takové boty vzít?

Amanty na rande, Diamanty na nedělní oběd u tchýně, Protestanty na mši a pak na barikádu. Topanky všude.

Playbot Topank

Prý si holky neumí pořádně vybrat velikost podprsenky. Umí si lidi vybrat velikost bot, která jim sedne?

Umí, důležitý je kvalifikovaný a ochotný personál prodejny. Tak vyražte do Showroomu na pražskou Bořivojku.

Nějaké tipy, jak poznat, že bota dobře sedí?

“Pokud vaše žena řekne, že jsou vám dobré, tak jsou dobré.” My máme boty širší, užší, vyšší i nižší, aby si vybrala každá noha.

Který model máš ty osobně nejradši?

Jan: St. Room. To je ideální propojení vzhledu, funkce a názvu. Ve vzoru stromečku najdete svatý pokoj.

Aleš: Diamant. Máma říkala, že mi sluší.

A co Club-Mate. Kdy a kde ho máte nejradši?

Aleš: Když to vypadá, že to v klubu končí, tak pro mne to (díky Maté) začíná.

Jan: Tato otázka mne Mate.

Poctivé Playbagy i Playboty, které vám vydrží roky a roky, si můžete osahat rukama i nohama v Showroomu na Bořivojově 106 na Žižkově nebo ve Zlíně v prodejní galerii na Jateční 523. Okukovat můžete na Facebooku nebo Instagramu