CM_MintyFinty_Stolička_21

Hledáte stylové stoličky na zahradní party, terasu nebo vám prostě jedna chybí v pokoji? Vyrobte si ji během jednoho víkendového odpoledne s holkama z blogu Minty Finty.

 

CM_MintyFinty_Stolička_02

Co je potřeba na DIY stoličku?

  • bedýnka
  • bílá akrylová barva a štětec nebo barva ve spreji
  • dva staré pásky

Co je potřeba na polštář?

  • pevná látka
  • náplň do polštářů
  • šicí stroj
  • vlna
  • vidlička
  • nůžky
  • jehla a nit

 

 

Jak na to?

Co s takovou přebytečnou bednou od Clubu-Mate? Během jednoho odpoledne ji přetvoříte v super stoličku! A protože maté pochází z Jižní Ameriky, rozhodly jsem se ji zahalit do latinsko-amerického kabátu.

 

CM_MintyFinty_Stolička_04

 

 

Jako první ingredienci si proto pořiďte bílou akrylovou barvu, ať už ve spreji (barva bude hladší, ale zase musíte zakrýt části, které chcete ponechat žluté) nebo na natírání (štetec navíc vytváří super strukturu). Protože je bedýnka krásně zářivě žlutá, natřely jsme jenom venkovní části a nechaly žlutý vnitřek prosvítat. Na překrytí původní barvy je potřeba zhruba 3 vrsty akrylové barvy.

 

CM_MintyFinty_Stolička_05

 

 

Nechte bedýnku pořádně uschnout, nejlépe venku na vzduchu a vrhněte se na polštář. Pokud se vám nechce šít nebo doma nemáte šicí stroj, skočte si koupit hotový polšťář do obchodu. My si dneska vytvoříme měkkoučké sezení přesně podle našeho gusta. Změřte si velikost dna bedýnky, na kterém se bude sedět. Ta naše má velikost 30×40 cm. Nastříhejte látku s přídavkem nejméně 2 cm na každé straně, obraťte z rubu a sešijte na stroji do tvaru polštáře. Ale pozor! Než sešijete celý obvod polštáře nechte si 5-10 cm mezeru, polštář obraťte pomocí vzniklého otvoru zase na líc a dovnitř nacpětě tolik náplně, kolik se tam vleze. Nakonec díru došijte na stroji.

 

CM_MintyFinty_Stolička_08CM_MintyFinty_Stolička_10

 

 

Teď přichází na řadu výroba mini bambulek – nepotřebujete k tomu nic víc než vlnu a vidličku. Vlnu omotejte pevně kolem vidličky a pak všechny vrsty svažte dalším kouskem tak, že protáhnete provázek mezi bodlinami přesně uprostřed. Pevně zauzlujte a nůžtičkami rozstřihněte boční části. Nakonec bambuli sundejte z vidličky a pěkně si ji zastřihněte, ať má pravidelný tvar.

 

CM_MintyFinty_Stolička_12CM_MintyFinty_Stolička_14

CM_MintyFinty_Stolička_15CM_MintyFinty_Stolička_17

 

 

Bambule našijeme ručně na polštář a ten pomocí dvou starých pásků připoutejte k bedýnce.

A vaše nová stolička je na světě.

 

Líbí se vám náš tutoriál? Mnoho dalších najdete na našem blogu www.mintyfinty.cz.

Tak čau! Vaše mentolový holky

Thea a Rozi

CM_MintyFinty_Stolička_19

 

 

Komentáře