Snímek obrazovky 2017-11-28 v 1.32.24

Ondra Mikula se nezastaví. Před pár lety vyslal do světa první nahrávky jako Aid Kid a brzy se stal respektovanou osobností tuzemské hudební scény. Za svůj debut obdržel cenu Vinyla a kromě své vlastní sólové dráhy se spojil hned s několika kapelami. V současné době ho můžete vidět jako člena hudebních skupin Děti mezi reprákama a Zvíře jménem Podzim.

Kde teď zrovna jsi a co naplňuje tvé dny?

Jsem teď převážně doma, kde pracuju, i právě teď. Připravuju se na turné mojí kapely Zvíře jménem Podzim, dávám dohromady novou koncertní podobu Aid Kida a připravuju hudbu pro představení “Bůh je žena a mesiáš její dcera” v Horáckem divadle.

Předpokládám, že kvůli hraní hodně cestuješ. Na jaká zajímavá místa tě osud zavál během posledního měsíce?

Poslední měsíc se moje koncertní aktivity držely v rámci Prahy. Výjimkou byla Jihlava, kde jsme na MFDF hráli s mojí kapelou Děti mezi reprákama. Nejzajímavějším místem bylo ale stavení Gotické dvojče v Úštěku, kam jsme se Zvířetem jeli na soustředění. Úštěk je krásný město se správně temnou sudetskou atmosférou.

Co je pro tebe doma?

Kromě cestování za hraním teď navíc bydlím na půl v Praze a na půl v Brně, takže je to pro mě s domovem trochu složitější. Svůj byt na Žižkově považuju spíš za takovou základnu. Doma je pro mě víc pocit, než místo. A ten pocit mi dává moje partnerka Saša.

V kolika vlastně hraješ kapelách? Která je pro tebe klíčová?

Hraju sám nebo s více lidma jako Aid Kid, potom mám dvě kapely, o kterých jsem psal výše a jeden projekt, kdy tvoříme živý soundtrack k filmu. Hraju na živo do dvou představení – baví mě to brát tak, že dohromady s herci taky tvoříme kapelu.
Aid Kid je samozřejmě v tom všem číslo jedna a taky se v tom všem projevuje. Klíčová kapela je potom ta, která zrovna dělá nebo vydává desku nebo ta, co je se chystá na turné nebo hodně koncertuje. Říjen tak patřil Dětem mezi reprákama a listopad Zvířeti.

Co ti dokáže udělat super den?

Když mi přijde nabídka na nějaký dobrý hraní, dobrá zakázka, obecně dobrý zprávy.

Kdes poprvé narazil na Club-Mate?

Nejspíš v Café V lese.

Zachutnal ti hned napoprvé?

Jasně. Ale ten hype kolem jsem moc nechápal. Pak jsem ale zjistil, že funguje podobně jako kafe a začal ho využívat i pro tyhle povzbudivý účinky.