Club-Mate Last Fata Morgana

Jedna lahev Clubu-Mate má v sobě spoustu tajemství. Foto z výstavy Last Fata Morgana.

Na Clubíčku se člověk stane závislý raz dva. Vsadíme se ale, že tohle jste o své oblíbené limonádě netušili.

1. Je to děda

Club-Mate se vyrábí od roku 1924. To znamená, že letos oslavilo 92 narozky. Takže když vám někdo řekne, že pil Clubíčko, ještě než to bylo cool, rozhodně nekecá.

2. Originál je jen jeden

Z toho časového údaje vlastně plyne, že všechny další soft drinky na bázi maté jsou vlastně kopírky.

3. Pražené mate

Mate na přípravu čaje se k nám dostává ve dvou formách. Jako zelené nebo jako pražené. Club-Mate se vyrábí z pražené varianty. Ta má vyšší obsah účinných látek a hutnější chuť, než mate zelené.

4. Kdo je Django

Jestli je ten tajemný člověk na etiketě ženská nebo chlap a proč má v ruce skleničku, když se mate tradičně pije z kalabasy, to vám nikdo neřekne.

5. Club-Mate na čepu

Točený Club-Mate si jen tak nepořídíte. Je to proto, že v sobě má tolik bublinek, že by si s tím sudy ani výčepní zařízení prostě neporadily. Vidíte, nápoj pro silné nátury.

6. Bacha na brčko

Do Clubíčka brčko nestrkejte. A nebo jen velmi velmi velmi pomalu. Jinak se může stát, že vám s bombastickým šumivým efektem vyšumí všude kolem.

7. Zlato pro hipstery

V Berlíně se každý rok pořádá Hipsterská olympiáda. Hlavní cena je zlatá lahev Clubu-Mate. To chceš!

8. Světový drink

Mate pochází z jižní Ameriky. Club-Mate se z něj vyrábí se v Evropě v Německu. Pořídíte ho ve víc než 50 zemích světa včetně Japonska, Číny nebo Austrálie.

Zlaté lahve jako na hipsterské olympiádě sice nemáme, ale ty klasické skleněné, plné Clubu-Mate ti rádi přivezeme domů nebo do kanclu. Po Praze a Brně navíc úplně zadarmo.

Objednej si Club-Mate