FT6WKWLT96

Kofein je droga. Ale zatraceně dobrá droga! V půllitrovce Matéčka máš 100 mg kofeinu, což je jako v jednom kafi. A superzávisláci si můžou dát rovnou Club-Mate Ice Tea, kde je ještě o fous kofeinu víc. Ať už ujíždíš na kafi (praví fajnšmekři říkají zásadně káva), čaji nebo Matéčku v horké nebo studené podobě, tohle rozhodně chceš číst.

 

Víc ze života

Když se ti začnou klížit oči a už už hrozí, že to pro dnešek zabalíš, víš, jak s tím zatočit. Vždyť o kolik bájo věcí bychom přišli, kdybychom té bdělosti občas nepomohli a neprodloužili si ji?!

 

Ráno na jistotu

Nemusíš mrznout pod studenou sprchou, poskakovat při rozcvičce ani zdravit slunce na jógamatce. Víš, že ti stačí tvoje dávka kofeinu a jsi jako rybička.

 

Něco pro zdraví

Ať si říká kdo chce co chce, kofein je furt zdravější než cigára. Navíc se smí požívat uvnitř kavárny, takže nenastydneš venku. Jo, a že kofein léčí, píšou i na stolečku v Café Moment, tak to musí být určitě pravda!

 

Dva v jednom

Jedině pravý kofeinový závislák zná ten pocit, kdy sechce řádit a lozit po zdi a šíleně spát zároveň.

 

Absťák

Když uhodí absťák, je to vždycky drama. To víme už od Trainspottingu. Tady naštěstí stačí skočit na roh do večerky a je vyřešeno.

 

Klídek před spaním

Jestli máš pořádnou závislost, nějaký to presíčko před spaním tě fakt nerozhodí.

 

Po výplatě

Nemáš stresy, za co utratit výplatu. Buď spoříš na Hario serepetičky, co ti chybějí do výbavy, a fair trade kafe k tomu, nebo rovnou objednáváš bednu Matéčka až domů.

 

První pomoc

Když všechno stojí za houby, svět je nefér a všichni jsou paka, stačí zvýšit hladinu kofeinu v krvi a jedeme dál. V extrémních případech dobře funguje fouknout tam panáka rumu.

 

Tetování

Když si zrovna ty necháš vytetovat molekulu kofeinu, nebude to pozéřina. A už to, že víš, jak molekula kofeinu vypadá, mluví samo za sebe.

 

Slavní závisláci

Na kofeinu byli závislí třeba Voltaire, Bach, Beethoven nebo David Lynch. A to jsou všechno chytří chlapíci. A ruku na naše kofeinem splašené srdce: kdo by nechtěl být aspoň trochu jako Lynch?

Foto: Andrew Phillip, Stocksnap.io

Komentáře